חיפוש באתר

חייגו עכשיו

050-420-0291

אבחון דיסלקציה לילדים

כאשר ילד אינו קורא בהתאם לגילו ולרמתו מתחילים לעבוד אתו בצורה מוגברת כדי להדביק את הפער שלו בקריאה, וכדי שיגיע לרמה התואמת את גילו ורמת הכיתה. יש סיבות שונות לקשיים בקריאה ולא כולם בגלל דיסלקציה, אולם כאשר כל הדרכים הרגילות שניסו לא עוזרות, יש לשקול אבחון דיסלקציה לילדים.

לקות זאת היא לקות של קריאה שמתבטאת באטיות בקריאה, בקושי לזהות אותיות ומילים, בשיבושי קריאה או הבנה של מה שקוראים, מה שגורם לתסכול אצל הילד שאינו מצליח לתאם בין המידע שהוא רואה לבין קשייו להבין ולפרש נכון, והלקות מקשה עליו להתמודד עם טקסטים ארוכים שבהם יש לעקוב אחר המשמעות ולהבין עד תום את מה שנכתב.

דיסלקציה יכולה להתאפיין בקשיים ברכישת השפה והאותיות, קשיים בהתפתחות וקושי בעיבוד המידע החזותי בקריאה, כך שהילד אינו קולט אפילו את כיוון הקריאה והצורות. את הקשיים השונים ניתן לאבחן ולמצוא  על ידי אבחון דיסלקציה לילדים.

טיפול אינטואיטיבי

את כל העבודה הזאת עם ילדים עושים במכון אבחון שמטפל בכך, עורך את כל הבדיקות הנדרשות ושולל תסמונות ובעיות אחרות שנובעות כתוצאה מפגמים קוגניטיביים בקליטה ובעיבוד אותות חזותיים. לכן יש לגשת לאבחון דיסלקציה לילדים ולעבור את כל ההליכים שנדרשים לכך.

במכונים השונים מוצעות גם דרכים שונות לטיפול ולעזרה לילדים אלה, וכולם מכוונות כדי לסייע להם להגיע להישגים קוגניטיביים וללמד אותם להתמודד עם הקשיים שלהם ללא תסכול ובקצב שלהם.

במכון זרחין הצליחו לפתח שיטה שעוזרת לילדים על ידי שימוש בדרך אינטואיטיבית של המטפלים לגשת לילדים, ולסייע להם לפתח את החושים האחרים שלהם. בדרך זו מתקנים במכון זרחין את הקושי שלהם לעבד מידע ולפרש אותו בצורה נכונה, מכיוון שיש לתהליכי הקריאה בסיס משותף של המיומנויות השונות, וזה מסייע מאוד ומוביל לתיקון הקריאה. העידוד שהילדים מקבלים מההתקדמות שהם חשים בה,  נותן להם כלים לפתח גישה שונה מזו שהורגלה לה.  אתם מוזמנים לפנות למכון זרחין, ולשמוע על כך עוד, כצד ניתן לעזור לילדכם.

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support