חיפוש באתר

חייגו עכשיו

050-420-0291

אבחון דיסקלקוליה

ילדים שסובלים מפיגור בהישגים בכיתה, ומקבלים ציונים נמוכים משמעותית מהציונים שהיו יכולים להגיע אליהם , יכולים להיות אינטליגנטיים ונבונים. כדי לתת מענה לקשייהם, יש לבצע אבחון לקויות למידה, כדי לוודא שהקושי לא נובע כתוצאה משיבוש קוגניטיבי מסוים.

ישנה בעיה קוגניטיבית שנקראת דיסקלקוליה, והיא הפרעה שמונעת מילדים לקלוט את נתונים המתמטיים ולערוך חישובים נכונים, ברמות שונות של חומרה. אבחון של דיסקלקוליה הוא תהליך מורכב, משום שהיא נובעת ממקורות שונים, ויש לדעת בדיוק מהי הבעיה, כדי לטפל בה ולסייע לילד להתגבר על הקושי שלו.

אבחון וטיפול בדיסקלקוליה

כיום הדעות חלוקות לגבי סוגי הדיסקלקוליה, אולם במכון זרחין בטוחים כי היא ניתנת לטיפול ולתיקון בשיטות ייחודיות, שמלמדות את הילדים באמצעות שימוש משולב במיומנויות השונות, לקלוט נתונים מתמטיים ולחשב תרגילי חשבון.

קשיים במיומנויות החשבון מתגלים למרבה המזל בדרך כלל בגיל צעיר, מטבע הדברים, אבל עובדה זו אינה מקלה על הטיפול בהכרח. הילדים צריכים להתגבר על קושי מובנה, לעשות פעולות חשבון, לנקוב במונחים מתמטיים ולהצליח בהבחנה כמותית ויכולת אומדן. את כל אלה אנו מאמנים ומתרגלים איתם בדרך ייחודית.

במקרה שבו לצד אבחון דיסקלקוליה קיים חשש לקויות נוספות, שיש להתגבר אף עליהן,  הגישה הטיפולית היא הרבה יותר מקיפה ועוטפת את הילד. כדי להתמודד עם קשיי עיבוד המידע של הילד בחומר הנלמד וכדי לאבחן נכון את לקות הלמידה, במכון זרחין פיתחו שיטה שמסייעת להבין את הקשיים של הילד באופן אינטואיטיבי, וכך ניתן לעזור לו לתקן כשלים קוגניטיביים באופן מוחלט. לסיכום, במכון זרחין אנו מגיעים להצלחה בקשיים בחשבון, בדרך של הפעלת חושים נוספים שהילד יכול להשתמש בהם, כדי להתגבר על הקושי בקליטת מידע ובעיבודו. צרו קשר עם מכון זרחין כדי לשמוע עוד כיצד אפשר לעזור לילדכם להתגבר על דיסקלקוליה ולקויות נוספות.

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support