חיפוש באתר

חייגו עכשיו

050-420-0291

אבחון ליקויי למידה

ילדים יודעים ללמוד ולהתקדם בקצב שלהם, לפי יכולותיהם. חלקם מצליחים בכך יותר, חלקם עושים זאת לאטם. אולם יש ילדים שמתקשים להתמודד עם כישורי הכתיבה והקריאה בכלל, וההתמודדות במערכת החינוך האוריינית של ימינו קשה עליהם.

 לילדים כאלה בדרך כלל, יש לבצע אבחון ליקויי למידה שונים כדי להבין אם ההאטה שלהם בקצב הלמידה נובעת ממוטיבציה נמוכה וקושי להתמודד עם הקצב של כולם, או מליקויי למידה קוגניטיביים שונים שהם לוקים בהם.

למזלנו, אנחנו מודעים לכך יותר היום, וכך אבחון ליקויי למידה הפך למשהו שהוא יותר מקובל ונפוץ. מצד שני, אבחון כזה בפני עצמו, בלי טיפול מתאים, אינו מבטיח הצלחה מלאה ופתרון לבעיה . לכן, חשוב שלאבחון ליקויי למידה יתלווה טיפול מתאים, ואז הריפוי של ליקויי למידה הוא אפשרי. ליקויי הלמידה העיקריים, הם קשיים של הילדים ללמוד לקרוא, לכתוב ולחשב חישובים מתמטיים שונים. בנוסף יש את  הנושא של קשיי קשב וריכוז שנובעים מקושי קוגניטיבי להתמקד בחשיבה ולצמצם אותה לנושא נבחר.

טיפול בדרך אחרת

במכון זרחין מציעים דרך שהיא שונה מהדרך הקונבנציונלית לטפל בליקויי למידה. במקום לטפל בקושי הנקודתי בצורה של אימון וחזרה שוב ושוב על המיומנות בה מתגלה קושי שפתי או אחר, אנו  מתייחסים אל תפקודי הלמידה של הילד כאל מכלול הוליסטי של חושים משולבים.

על בסיס זה, מתרגלים את המיומנות הבעייתית  תוך הפעלת מגוון של חושים, על מנת לחבר בין התפקוד והזרימה שכרוכים בחשיבה שמלווה אותם, לקשיים שהתגלו באבחון ליקויי הלמידה שנעשה לילד. 

התרגול מבוסס על אינטואיציה של המטפל שמתחבר באופן בלתי אמצעי למטופל, וכך מגייס את כוח הרצון שלו והיכולות שלו יוצאות מהכוח אל הפועל.  בדרך זו המטופלים מתגברים על קשיי החשיבה והעיבוד שמונעים מהם תפקוד למידה נורמטיבי, ומצליחים לקרוא ולכתוב ולחשב כראוי, וכך הם מסוגלים להשתלב היטב בבית הספר ובכל מסגרת לימודית אחרת.

התקשרו כדי לקבל מידע נוסף על שיטת זרחין, ולשמוע עוד על הדרך שאנו מציעים לשיקום המוטיבציה הלימודית של הילד ופתרון הקשיים הלימודיים מהם הוא סובל.

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support