חיפוש באתר

חייגו עכשיו

050-420-0291

אבחון לקות למידה

כאשר ילד אינו מצליח למצות את הפוטנציאל שלו וכאשר נער אינו מגיע במשך שנים לרמת הציונים המצופה ממנו למרות שיש לו אינטליגנציה גבוהה, מגיעים בסופו של דבר למסקנה שאולי לא שיטת הלימוד או האישיות הן אלה שמכשילות אותו ומונעות ממנו להגיע להישגים.

במקרים כאלה יש לבדוק אפשרות מקצועית של אבחון לקות למידה כלשהי, כדי להבין ממה נובע הקושי, ומדוע הילד מגיע להישגים כל כך דלים למרות שהוא מסוגל ליותר.

 חשד ללקות למידה צריך להתעורר גם במקרה בו הילד קורא וכותב נהדר, אבל רמת הידע והיכולת שלו בחשבון נופלת בשנתיים לפחות מרמת הידע והציונים שחייבים להיות לו בגילו ולפי רמת הכיתה.

אם נבדוק אותו אנו עשויים לגלות אצלו לקויות למידה שונות, שיכולות להסביר למה זה קורה דווקא אצלו בצורה כזאת.

אבחון הלקות

כדי להחליט אם לפנות לאבחון לקות למידה, יש לשים לב למה שקורה עם הילד בכיתה, ולהתייעץ עם אנשי המקצוע שמלווים אותו במערכת החינוך. בדרך כלל יועצי חינוך ומורים יכולים להעיד על הילד ועל היכולות שלו מהיכרות קרובה אתו בשעות הלימודים.

 כאשר פונים עם הילד למכון אבחון לקות למידה, עורכים מפגש שבו מתרשמים מיכולותיו האישיות, מהאופי שלו ומרמת הבגרות האישית שלו ולא רק מההישגים הלימודיים שלו. לכל לקות למידה בכל תחום יש מבחנים מקצועיים משלה כדי לאבחן אותה בוודאות, כך שיש לדעת כי אבחון לקות למידה נעשה בצורה מקיפה ככל האפשר.

 במכון זרחין מאבחנים לקויות למידה אצל ילדים, נוער ומבוגרים וגם מציעים תכניות טיפול וליווי מקצועי ואישי שמביאה את המטופל להישגים שלהם הוא שואף להגיע, בהתחשב בנתוניו האישיים. כדי לשמוע עוד על שיטת מכון זרחין וגישתו לאבחון לקויות וטיפול בהן צרו קשר בהקדם.

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support