חיפוש באתר

חייגו עכשיו

050-420-0291

בעיות קריאה

למה אבחון קריאה הוא כל כך חשוב?

הקריאה היא מרכיב חשוב בהתפתחות החשיבה.  הקריאה אינה רק קבלת אינפורמציה במובן של שפה אלא הרבה יותר מזה. הקריאה מפתחת את החשיבה והידע של האדם. אדם הקורא בצורה סבירה, ההתפתחות שלו שונה בהרבה מאדם שלא קורא, מכיוון שהקריאה היא מפתח לנתינת כלים של שיטתיות וכלים לאיסוף אינפורמציה, שהיא לא מילולית וע"י כתיבה היא משתנה והופכת להיות משמעותית. הקריאה מפתחת משהו חדש, שלא נמצא, יכולת חשיבתית שהיא מאוד הומוגנית ויש בה גם קבלת החלטות, מסרים, ערכים, טפל ועיקר והכוונה לא רק לקריאה טכנית אלא עם הבנה למידה ויכולת לסכם ולבחור בעיקר. בעיות קריאה עשויות לחסום מגוון תהליכי למידה ובאופן כללי ניתן להבין את הקריאה כתוצאה של שלב העיבוד הקוגניטיבי.

בעיות קריאה – מה מקורן?

אבחון קריאה מתחקה בין השאר אחר שלב העיבוד בקוגניציה, הכוללת בעצם בתוכה שלושה שלבים: קלט, עיבוד ופלט. בשיטה שלנו שמים את הדגש על העיבוד, שכן הקלט והפלט תלויים בעיבוד ולכן הוא הכי חשוב. במונחים של אבחון קריאה, זהו השלב של העיבוד הקוגניטיבי של האינפורמציה הקשורה לחשיבה. העיבוד אחראי כמעט על כל הפונקציות של האדם, לדוגמא: יכולת הדיבור בכל רגע היא בזכות העיבוד, העיבוד יודע באלפית השנייה, לשלוף את האינפורמציה הנכונה מתוך מיליארדי פריטי אינפורמציות שיש לנו, ולקשור את האינפורמציה לפעולה. המוח שולף אינפורמציה בהתאם למה שאמרתי או עשיתי. במקרה של בעיות קריאה, חסר תיאום באינפורמציה בין כל שלבי הקריאה. העיבוד הוא פונקציה של חשיבה – בו מתמקדים במהלך אבחון קריאה ובמהלך טיפול בבעיות קריאה.

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support