חיפוש באתר

חייגו עכשיו

050-420-0291

ברוכים הבאים למכון זרחין

שלום לכם, כאן מיכאל זרחין.

אני יודע שהידיעה שילדכם סובל מקשיי למידה, אינה קלה. העובדה שהוא מתקשה לקרוא, לכתוב, לפתור בעיות במתמטיקה מדאיגה אתכם מאוד. ההבנה שאינו כמו כל הילדים, משנה עבורכם את החיים וגם זו לשון המעטה.

 

ילד הסובל מבעיות לימוד תובע תשומת לב רבה ומשאבים. פונים לייעוץ, עורכים מבחנים, קוראים חומר מקצועי באינטרנט, מתייעצים עם הורים בעלי בעיות דומות. מתמודדים עם בעיות חברתיות, הילד מתקשה בבית הספר, אינם מוצאים את מקומם. לעיתים הם הופכים לנטל על המערכת ואנשיה מאבדים סבלנות. אני רוצה לומר לכם שאני כאן בשבילכם.

אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר, ואנו נשוב אליכם בתוך זמן קצר כדי לעזור לכם בהתמודדות.

מכון זרחין טיפל ב-15 שנות קיומו בהצלחה יוצאת דופן במאות בעלי קשיי למידה. הנה עדות אחת לטיפול הייחודי, המביא לתוצאות חסרות תקדים הן בהיקפן והן במהירות הרבה שהן משנות את חייהם של הסובלים מקשיי למידה:

 

למה זרחין? הרי יש מטפלים אחרים? חלקכם יאמר שכבר ביקרתם אצל כמה וכמה שכאלה ומה בעצם שונה אצל זרחין?

אז כך, למכון זרחין יש קבלות על טיפול מוצלח במגוון לקויות הלמידה. הטיפול מתאים לילדים ולמבוגרים כאחד. אתם תוכלו לשמוע כאן עדויות של מטופלים, לשמוע מומחים ואף חתני פרס ישראל, שכולם אומרים דבר אחד – תורת זרחין מביאה איתה בשורה לציבור החווה קשיי למידה.

ואכן, במהלך השנים והטיפולים הרבים, הגיע מיכאל למעמד של מומחה בעל שם בינלאומי בטיפול בתחום הדיסלקציה ולקויי למידה. המכון שהקים נעזר בצוות מומחים מרחבי העולם, וזוכה לתת מענה לבעיות הדיסלקציה הודות לשיטתו ההוליסטית הייחודית. השיטה מאפשרת גישה לכל מטופל בהתאם לצרכיו, מרכיבי אישיותו, נטיותיו ומצבו הפיזי, הנפשי והחברתי. בעזרת תורת זרחין, ניתן לאבחן את בעיותיו ונאתר את דרך הטיפול המתאימה לו אישית. שיטה אישית זאת מאפשרת לנו לצעוד עימו, תוך מתן תמיכה מקצועית רחבה, עד להצלחה והתגברות על קשיי הלמידה.

מיכאל, אבי תורת זרחין

 

 

 

שלושה חתני פרס ישראל מכירים בשיטת זרחין כשיטה מובילה לטיפול בקשיי למידה

טוב, קראתם את מה שאנו מציעים לכם, שמעתם וראיתם עדות של מטופל אחד ממאות שחייו השתנו לאחר שהתחברו אלינו וזכו לטיפול על פי תורת זרחין. אבל, מסתבר, יש שלושה חתני פרס ישראל שמאמינים בשיטה שפיתח זרחין. השלושה, הרב עדין אבן ישראל (שטיינזלץ), הרב ישראל מאיר לאו ופרופסור ראובן פויירשטיין.

הרב עדין אבן ישראל (שטיינזלץ)

הרב עדין אבן ישראל (שטיינזלץ)

הרב עדין אבן ישראל (שטיינזַלץ) (נולד בג' באב ה'תרצ"ז, 11 ביולי 1937 הוא רב המשתייך לחסידות חב"ד חוקר ומבאר תלמוד וחסידות, כתב את הביאור לתלמוד הידוע בשם תלמוד שטיינזלץ, חתן פרס ישראל למדעי היהדות לשנת 1988 ועיטור נשיא מדינת ישראל לשנת 2012.

הרב אבן ישראל ידוע בעיקר בשל פירושו לתלמוד. כמו כן הוא כתב שורה ארוכה של ספרים בנושאי יהדות ובעיקר חסידות, בהם ביאור נרחב על ספר התניא.

הרב ישראל מאיר לאו, הרב הראשי לישראל

הרב-ישראל-מאיר-לאו

הרב ישראל מאיר לאו, נולד בכ"ב בסיוון התרצ"ז, 1 ביוני 1937. הוא שימש כרב הראשי לישראל בין השנים 1993-2003. כן שימש כרבה של תל-אביב-יפו מ-1988-2003 ומשנת 2005 עד היום. הוא משמש כיו"ר מועצת יד ושם וחתן פרס ישראל למפעל חיים בשנת ה'תשס"ה.

פרופסור ראובן פוירשטיין ז"ל

פרופסור ראובן פוירשטיין ז

פרופסור ראובן פוירשטיין נולד ב-21 באוגוסט 1921 ונפטר באפריל 2014. הוא שימש כפרופסור לפסיכולוגיה חינוכית באוניברסיטת בר-אילן ובאוניברסיטת ואנדרבילט בטנסי. הוא ייסד את מרכז פוירשטיין לקידום כושר הלמידה וחתן פרס ישראל למדעי החברה ויקיר ירושלים ב-1992. פוירשטיין ייסד שיטת אבחון דינאמי ותיקון תפקוד קוגניטיבי. לבד מהספרים והמחקרים שלו ושל עמיתיו, התפרסמו בעניין שיטתו עוד עשרות ספרים של חוקרים בלתי תלויים.‏ תוכניות החינוך המיוחד בישראל מושפעות משיטתו של פוירשטיין ותכניה נלמדים בארץ בחוגי ההוראה לחינוך מיוחד.

מיכאל זרחין היה עמית ורע של פרופסור פוירשטיין ז"ל:

היתה לי את הזכות הגדולה להכיר את פרופסור ראובן פוירשטיין מקצועית ואישית. במובנים רבים הוא סייע לי מאוד להיות מי שאני. קצרה היריעה שתבטא את גודל אישיותו, אך אני מבקש לשתף אתכם בניסיוני עם האיש הגדול הזה. פרופסור פוירשטיין פיתח את השיטה של למידה מתווכת. שיטה זאת הייתה לי לעזר רב בעבודתי כמטפל. היא מסבירה את החשיבות של האמון של המטפל ביכולתו של המטופל להשתנות. היא מעניקה קריטריונים להתערבות כדי לייצר לשינוי מבני בבעיית המטופל.

 

בשיטתנו קיימים שני שלבים: שלב א' הוא שלב ההשראה, מה שמלמד את העקרונות המאפשרים לחבר את הנתקים הקוגניטיביים היוצרים את הבעיה הלימודית. שלב ב' הוא שלב ההדרכה, שם מוציאים מהכוח אל הפועל את השימוש בתכנים המעשיים.

 

ובכן, בשלב ההדרכה נעזרנו מאד בשיטת התיווך של פרופסור פוירשטיין. אם עובדים בשיטה זאת נכונה, כלומר, משלבים דיבור חשיבתי כחלק מהתרגול התוכני. כאן זכיתי לרכוש הרבה מאד ניסיון בשיטה המתווכת. עשיתי זאת בעבודה בת כשש שנים במכון פוירשטיין, שחלקן בהדרכת הצוות ורובן בעבודה פרטנית עם החניכים.

 

כדי להכיר את דרך הטיפול בת שני השלבים, נספר את סיפורו של משה, שם בדוי, ילד שהיה בטיפולי. משה היה ילד פגוע מוחין כתוצאה מפיגוע ירי. אולם, למרות הפגיעה הצליח צור להשתקם בצורה יוצאת מן הכלל. זאת למעט קריאה וכתיבה. צור התקדם בהליכה, בדיבור ועוד פעולות שאומן בהן, אך בקריאה וכתיבה נכשל. זאת למרות שרבים ניסו ללמד אותו את עניין הקריאה, אך הדבר לא עלה בידם. האמת היא שהייתי סקפטי. אולם, שבמקרה כזה של נזק מוחי שהשיטה המשותפת שלנו תעבוד.

 

פרופסור פוירשטיין ענה לי, "אם זה טוב לאחרים, זה יהיה טוב גם למשה". בפגישות הראשונות חיפשתי את המפתח לדינמיקה הלימודית. זהו למעשה שלב ההשראה כמתואר למעלה. ואכן, מצאתי אותו. מכאן התהליך כבר היה פשוט יותר. אחרי הקראת הטקסטים, סייעתי לו בשלב עיבוד וצירוף הצליל לצורת האות. אחר כך צירוף האות למילה, והבנה חזותית ופונולוגית. כאן נסתיים שלב ההשראה. בשלב השני, ההדרכה, עסקנו בתירגול החוזר שוב ושוב. שם, תוך כדי הקראטה, צרפתי פיזית אותיות וצלילים. זהו למעשה המקום בו שיטת התיווך פועלת, על פי תורת פרופ' פוירשטיין עליו השלום.

 

הסייפא הייתה ששיטת פוירשטיין, יחד עם התורה שאני פיתחתי, הביאו למשה פתרון לבעייתו. היום הוא מסוגל לקרוא. ולי הייתה זכות גדולה לעבוד יחד עם אחד המחנכים הגדולים בדורנו זה, ואני גאה על כך שהוא העריך את העבודה שלי עם ילדים הסובלים מבעיות דיסלקציה ודומות לה.

 

ההערכה של שלושת חתני פרס ישראל, היא נקודת מפתח חשובה מאין כמותה עבורכם, אלה המבקשים טיפול דומה ליקיריכם. האישים הללו הבינו שתורת זרחין יכולה לשנות חיים של סובלים מקשיי למידה.

השאירו את פרטיכם כאן, ונשוב אליכם בהקדם לבחינת דרכי הסיוע.

 

השליחות שמעבר למילים ספר אוטוביוגרפיה מאת מיכאל זרחין

מיכאל זרחין הפך לדמות מפתח בתחום, בין היתר, בזכות ספרו, השליחות שמעבר למילים.

מתוך ההקדמה לספר:

"הדיסלקציה, שממנה סבלתי שנים רבות ועליה גברתי, העסיקה אותי ועניינה אותי מאז ומתמיד, אך תקופה ארוכה התעלמתי ממנה והדחקתי אותה. לא אשכח אותה נערה שניגשה אלי ברחוב ושאלה אותי אם אני מוכן לתרום לאגודת "ניצן". היא הסבירה לי כי אגודה זו תומכת בילדים הסובלים מדיסלקציה שאינה ניתנת לפתרון, ועקב כך מצווה לעזור להם לקבל את עצמם וללמוד לחיות עם קשייהם. מובן שלא גיליתי לה כי אמי היתה מייסדת "ניצן". מלותיה של הנערה חלחלו עמוק ללבי. הבטתי בפניה הצעירות, ואמרתי בלבי: איך אני יכול להמשיך הלאה? האם אין אני חייב לעשות משהו?

 

השליחות שמעבר למילים

 

גם ד"ר אבלמן, מומחה בעל שם בתחום ליקויי למידה בארה"ב, שטיפל בי במסירות רבה, הרבה לשאול אותי מדוע אינני מושיט יד ומטפל בילדים הסובלים מדיסלקציה. חשבתי, ביני לבין עצמי, שעצם העובדה שהייתי דיסלקטי עד בחרותי אין בה כדי להצביע על כך שיש לי הידע והיכולת לעזור לאנשים אחרים. ד"ר אבלמן לא הסכים אתי וגרס כי התובנות הנדרשות חבויות בתוכי, ויום יבוא ואגלה אותן.

עם השנים התחברתי אל הנושא האמוני וזכיתי בשנות השמונים להתקרב אל הרבי מלובביץ' ומשנתו החב"דית. נקשרתי אליו בנפשי, והתכתבתי עמו בנושאים שונים הנוגעים לחיי. בין היתר, גוללתי בפניו את סבלי בצעירותי כשאובחנתי כבעל לקות למידה. באחד ממכתביו כתב לי הרבי שעלי לעלות את סיפורי על הכתב ואף נתן לי את ברכתו. אך, לצערי, לא עשיתי כלום בנידון.

 

התמורה בגישתי אירעה כשבאופן אקראי פגשתי את אושי, אמן ואיש במה מוכשר, שסיפר לי על קשייו כדיסלקטי. לאחר שהעמיקה היכרותנו, אמרתי לו שביכולתי לעזור לו. אושי צחק ואמר: "במה אתה טוב יותר מכל המומחים האחרים שניסו לעזור לי ולא הצליחו?" הרהרתי: אולי אושי צודק ואני סתם משחית את זמני לבטלה? אולי הסוד שלי, שאותו היטבתי להסתיר עשרות שנים, יתגלה?" ואז הוספתי: "לא מעניין אותי מי ניסה לעזור לך וכיצד. אני יודע שיש ביכולתי לעזור לך. נסה אותי". אושי הרים את הכפפה.

 

זו הייתה הפעם הראשונה שטיפלתי במישהו אחר מלבדי. חשתי, בכל נימי נפשי, שכל התנסותי משחר ילדותי, לצד מומחיותו של ד"ר אבלמן, שסייע לי רבות, יתמזגו יום אחד לכדי עשייה מלאת סיפוק ועוצמה רגשית. בצעדים מדודים, התחלתי לסייע גם לבחור נוסף. וכך מצאתי את עצמי בתוך העשייה עצמה.

 

ככל שנקפו הימים, הדהד בי זכר הפגישה עם הנערה המתנדבת מ"ניצן". גם ברכתו של הרבי מלובביץ' לא הניחה לנפשי. החלטתי לספר את סיפור חיי. ואז הבנתי כי אם מישהו מקוראי ימצא מזור וכוח, ולו מפרט אחד בספר – ובאתי על שכרי. שכן, בכך התקיימה השליחות שמעבר למלים (……).

 

לאור החוק האמריקני, ומחקרים שונים שנסבו על ליקוי למידה בכלל ודיסלקציה בפרט, עודכנו החוזרים בנושא במערכת החינוך בישראל. אולם, כפי שמציינת עמלה עינת, מומחית לאבחון וטיפול בליקויי למידה, "גם החוזר האחרון בנושא זה (ספטמבר 1996, חוזר מיוחד ד', תשנ"ז) יותר משתרם לדרכי פתרון הוסיף לאי-בהירות, בלבול והיסוס לגבי עצם הליקוי. עיקר סעיפיו הוקדשו, ברמה העקרונית, לצורך הפורמלי באבחנה מבדלת, וברמה הקונקרטית – להגבלות של הבקשות להתאמות במבחנים ובמתן האישורים להן" (עינת, עמ' 18).

 

לחצים של עמותות הורים, חברי כנסת, אנשי מקצוע ואנשי תקשורת הביאו, לראשונה, להקמתה של ועדה אקדמית – בשלהי 1997 – לבדיקת הנושא. במסקנותיה קבעה הוועדה, "כי יש צורך במעקב שיטתי אחר התופעה בכלל, ובאקדמיה בפרט, וצריך להכשיר אנשי חינוך לטיפול בה, לקבוע קריטריונים לאבחון ולהקצות תקציב לכל אלה" (עינת, עמ' 18).

 

אולם, לצערי, הטיפול בדיסלקציה אינו משביע רצון כלל וכלל. יתרה מזו, רבים הם אלה הסוברים, שיש להשלים עם מגבלות הלקות, מאחר שאלה אינן נעלמות, אינן משתנות ואינן משתפרות במהלך הזמן. 

 

דברים אלה אינם עולים בקנה אחד עם השקפתי, עם ההתנסות רבת התלאות האישית שלי שבמסגרתה התגברתי על הלקות, ועם הניסיון הרב שרכשתי במהלך הטיפול בליקוי הדיסלקציה. אני חסיד התפיסה שניתן למצוא מזור הולם לסובלים מלקות זו.

 

ולהשקפתי זו מצאתי לי תנא דמסייע ותימוכין בד"ר ג.נ. גטמן, וממשיך דרכו, ד"ר סטנלי אבלמן, אשר סייעו בידי רבות והשקיעו את רוב זמנם ומרצם כדי לתת מענה שורשי למטופליהם, שסבלו מלקות הדיסלקציה. ד"ר גטמן הגה את תורת "SIGHT AND VISION" שבמוקדה הוא מצביע על חשיבות הראייה בהתפתחות הקוגניטיבית של הילד. בעקבות תורתו הוא פיתח, כבר בשנות ה-60, גישה חדשנית לאבחון וטיפול בליקויי למידה בכלל ובדיסלקציה בפרט. ד"ר אבלמן, שבתחילת דרכו אף עבד בצוותא עם ד"ר גטמן, השכיל ליישם את שיטות הטיפול הרבגוניות של מורו.

 

מיכאל זרחין: "הספר כתוב בדם ליבי. הוא כולל את ניסיוני האישי ואת אלפי השעות שהשקעתי בפיתוח תורת הטיפול בלוקים בקשיי למידה".

 

ואכן, בני משפחות ומקורבי הסובלים מקשיי למידה שנחשפו לספר מבינים, יש את זרחין ויש אחרים. זרחין בעל קבלות על תוצאות נפלאות.

מיכאל זרחין סמכות יוצא דופן בטיפול בקשיי למידה

בעלי מקצוע, כמו ברוך שטיינר מהמכללה האקדמית ירושלים, מאמינים בזרחין ובדרכו:

 

אם מה שראיתם כאן שכנע אתכם שיש לזרחין מה להציע לאהוביכם, אנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת.

כל שעליכם לעשות הוא להותיר את פרטיכם כאן, ואנו ניצור אתכם קשר.

להתראות בקרוב.

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support