חיפוש באתר

חייגו עכשיו

050-420-0291

דיסגרפיה

בין לקויות הלמידה שאנחנו מכירים ומאבחנים היום קיימת לקות למידה בשם דיסגרפיה, שמפריעה לאדם לכתוב בצורה מובנת, שתאפשר לאחרים לקרוא את מה שהוא כתב. הקשיים לכתוב נובעים כמו לקויות למידה אחרות מהפרעות קוגניטיביות ביכולות לעבד נכון את המידע בחשיבה, ולארגן אותו נכון כך שהכתיבה תהיה שוטפת, ללא שגיאות כתיב ובכתב ברור ונוח לקריאה.

הדיסגרפיה מתגלה ברגע שילדים אמורים להתחיל ללמוד לכתוב ולקרוא, כך שקל לאתר אותה, גם אם יש צורך לאבחן את מקורה. לפי שיטת זרחין ניתן לתקן את הנתקים הקוגניטיביים שיוצרים את הדיסגרפיה, ובכך להעניק לה פתרון שורשי ומוחלט ולאפשר לילד תפקודי כתיבה נורמליים לחלוטין. זאת בניגוד לגישה הקונבנציונלית, שגורסת כי לא ניתן להעלים את הלקות לגמרי, והמטרה היא רק לנסות לעקוף אותה ולמזער את השפעתה למינימום, באמצעות דרכי טיפול שונים.

טיפול בשיטות נוספות

הקשיים של ילדים הסובלים מדיסגרפיה שלא מטופלת, מובנים ואף מחמירים ככל שהם מתבגרים. מכיוון שרוב הכתיבה בכיתות נעשית בכתב יד, וכך גם במבחנים, קשה להם להדביק את החומר ולהתבטא כראוי ובצורה מיטבית, כאשר הכלי העיקרי לביטוי אצלם אינו מתפקד כראוי.

 ההקלות שהם מקבלים בבחינות, לא נותנות מענה  לקשיים שלהם ביום יום לבטא את עצמם, ואינן מקלות על הפגיעה שהם חשים בדימוי העצמי שלהם. כדי לתת מענה אמתי לבעיה,  מגיעה שיטת זרחין במטרה לאפשר להם תפקודי כתיבה נורמטיביים לחלוטין, ולחסוך מהם את הצורך בהקלות ובהתאמות.  

שיטת זרחין מתאפיינת בתרגול כתיבה משולבת  עם שימוש בחושים השונים, ראייה, שמיעה, תנועה וחשיבה. כך התלמידים מגלים בעצמם יכולות חדשות לבטא את הכוחות הפנימיים שלהם, והיכולות הללו צומחות ומתפתחות עד לפתרון המוחלט של הבעיה.   במהלך הטיפול אנו פועלים כדי להתחבר באופן אינטואיטיבי למטופל, וכך לעודד את המוטיבציה ולגלות את  הרצון שלו, שעל ידו יוצאים  ומתגלים הכוחות הטמונים בו, מהכוח על הפועל. צרו עמנו  קשר בהקדם ותביאו את הפתרון לאנשים היקרים לכם.

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support