חיפוש באתר

חייגו עכשיו

050-420-0291

דיסלקציה אבחון

כיום המודעות לקיומן של לקויות למידה גדלה מאוד, וניתן לאבחן ולסווג אותן בהתאם לקושי הספציפי בדיוק רב. דיסלקציה היא לקות למידה מולדת שמפריעה לקריאה נכונה וטובה, והיא כוללת סוגים שונים ורמות שונות של חומרה.

לפי גישתנו, הדיסלקציה נובעת כתוצאה מנתק קוגניטיבי בתהליך העיבוד והפענוח של המידע הנקלט בקריאה. כתוצאה מכך, ילדים ומבוגרים הלוקים בדיסלקציה מתקשים לקרוא אותיות, מילים ומשפטים שאדם אחר יכול לקרוא  ללא כל קושי, בהתאם לרמה המצופה ממנו לפי גילו.

דיסלקציה קשורה למיומנויות שפה שכל אחד זקוק להן כדי לקרוא ולכתוב, והגורם לקושי כאמור, נעוץ בנתק שקיים בתהליכי עיבוד המידע בחשיבה. מדובר  בלקות שכיחה ביותר, שמאובחנת בדרך כלל רק כאשר הילד מגיע לגיל בית הספר וגם אז לוקח זמן עד שעולים על הבעיה. הפגיעה של הדיסלקציה בילדים אלה קשה מאוד גם תדמיתית, וגם מבחינת יכולתם להגיע להישגים לימודיים. אם לא מאבחנים ומטפלים בדיסלקציה שלהם בצורה אפקטיבית, הם נשארים מאחור מכל הבחינות.

אבחון וטיפול בדיסלקציה 

הסבל של ילדים שלוקים בדיסלקציה ברור. הם מתקשים ללמוד את החומר ולהשתלב עם שאר הכיתה, ולעיתים הם אף סופגים הערות משפילות ובוז בשל הישגיהם הנמוכים. ללא קיומה של המודעות לדיסלקציה, לא היינו מגיעים לכדי טיפול בילדים אלה, ואכן יש לא מעט שמסיבות כאלה ואחרות מדחיקים ודוחים את הטיפול בבעיה.

קיימות שיטות שונות לטפל בדיסלקציה, שתפיסתן היא כי לא ניתן לתקן את הנתק הקוגניטיבי שגורם לה. חלק מהן, מתמקדות באימון של הילדים לעקוף ככל האפשר את הקשיים שלהם בדרכים שונות במטרה ללמד אותם כישורי קריאה.

בניגוד לשיטות אלו, במכון זרחין היעד שלנו אינו רק לעקוף את הדיסלקציה ולמזער אותה, אלא  לחבר את הקשרים הקוגניטיביים בעיבוד, ולפתור את הבעיה מהשורש באופן מוחלט.

כדי לעשות זאת אנחנו מתחברים בצורה אינטואיטיבית לילד, ובתרגול הקריאה אנחנו משתמשים ומשלבים בחושים השונים, תנועה ראיה שמיעה וחשיבה, בתהליך שמוביל ליצירת כלי ביטוי חדשים ליכולות הפנימיות שקיימות אצל כל אחד.

צרו עמנו קשר. תנו לילדכם הזדמנות לפתור את קשייו באופן מוחלט ולזכות לתפקודי למידה נורמטיביים לחלוטין, ובכך תצטרפו גם אתם למאות סיפורי ההצלחה שהתרחשו בין קירות מכון אבחון ליקויי למידה.

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support