חיפוש באתר

חייגו עכשיו

050-420-0291

דיסלקציה אצל מבוגרים

בעבר לא היה נהוג לערוך כל כך הרבה מבחני אבחון לילדים כדי לאתר לקויות למידה. לא שלא היו ילדים בעלי לקויות למידה כאלה, אלא שהם פשוט נפלו בין הכיסאות, בטענה שאינם מתאמצים מדי כדי ללמוד. לפעמים ניתנה להם עזרה ספציפית כדי לאתר או לעזור להם בתגבור בחשבון או בקריאה ובכתיבה.

 החסר הזה באבחון גרם לכמה בעיות. ראשית, המבוגרים האלה לא הצליחו למצות את הפוטנציאל האישי שלהם, למרות שנחנו בתבונה וברמת משכל מספקת ואף למעלה מכך. חלק מהם הרימו ידיים וויתרו על כל ניסיון ללמוד עוד. חלקם לימדו את עצמם בכוח ופיתחו גישות אחרות לחיים כדי לפצות את עצמם על החוסר ביכולת לקרוא ולכתוב.

 דיסלקציה אצל מבוגרים מתבטאת בדיוק כמו אצל ילדים, בקשיים בקריאה ובעיבוד אותות חזותיים של אותיות וטקסטים, אלא שאצלם זה משפיע גם על החיים שלהם כמבוגרים שצריכים להתפרנס ולעבוד, או ללמוד ולהשיג עבודות טובות יותר בזכות לימודים גבוהים.

טיפול במבוגרים

לקות למידה זו, היא מה שעיכבה אותם כל חייהם, ולכן רק בגיל מבוגר, עם התפתחות שיטות האבחון של לקויות למידה גם אצל מבוגרים, הם מצליחים למצוא סוף סוף תשובה ומענה לקשיים שחוו כל השנים.

במקרים כאלה, יש לטפל באנשים מבוגרים, עם ניסיון החיים והתובנות שצברו, ולכן שיטת זרחין שפותחה במכון נשענת על כלים נוספים מלבד הקוגניטיביים, כך שיוכלו להיעזר בכל האינטואיציה והניסיון העשיר שרכשו עם הזמן.

אבחון של דיסלקציה אצל מבוגרים מביא אתו לא רק הקלה על כך שיש סוף סוף הסבר לתופעות שמהן סבלו, אלא פותח לפניהם עולם שלם של ספרים וקריאה וכתיבה שנמנע מהם עד כה, וזה מה שמעניק להם מוטיבציה אדירה להמשיך ללמוד. כדי לשמוע עוד על הדרכים שבהן אפשר לעזור למבוגרים אלה התקשרו למכון זרחין בהקדם.

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support