חיפוש באתר

חייגו עכשיו

050-420-0291

דיסלקציה אצל מבוגרים

בעבר לא היה נהוג לערוך כל כך הרבה מבחני אבחון לילדים כדי לאתר לקויות למידה. לא שלא היו ילדים בעלי לקויות למידה כאלה, אלא שהם פשוט נפלו בין הכיסאות, בטענה שאינם מתאמצים מדי כדי ללמוד. לפעמים ניתנה להם עזרה ספציפית כדי לאתר או לעזור להם בתגבור בחשבון או בקריאה ובכתיבה.

 החסר הזה באבחון גרם לכמה בעיות. ראשית, המבוגרים האלה לא הצליחו למצות את הפוטנציאל האישי שלהם, למרות שנחנו בתבונה וברמת משכל מספקת ואף למעלה מכך. חלק מהם הרימו ידיים וויתרו על כל ניסיון ללמוד עוד. חלקם לימדו את עצמם בכוח ופיתחו גישות אחרות לחיים כדי לפצות את עצמם על החוסר ביכולת לקרוא ולכתוב.

 דיסלקציה אצל מבוגרים מתבטאת בדיוק כמו אצל ילדים, בקשיים בקריאה ובעיבוד אותות חזותיים של אותיות וטקסטים, אלא שאצלם זה משפיע גם על החיים שלהם כמבוגרים שצריכים להתפרנס ולעבוד, או ללמוד ולהשיג עבודות טובות יותר בזכות לימודים גבוהים.

דיסלקציה אצל מבוגרים

טיפול בדיסלקציה אצל מבוגרים

לקות למידה זו, היא מה שעיכבה אותם כל חייהם, ולכן רק בגיל מבוגר, עם התפתחות שיטות האבחון של לקויות למידה גם אצל מבוגרים, הם מצליחים למצוא סוף סוף תשובה ומענה לקשיים שחוו כל השנים.

במקרים כאלה, יש לטפל באנשים מבוגרים, עם ניסיון החיים והתובנות שצברו, ולכן שיטת זרחין שפותחה במכון נשענת על כלים נוספים מלבד הקוגניטיביים, כך שיוכלו להיעזר בכל האינטואיציה והניסיון העשיר שרכשו עם הזמן.

אבחון של דיסלקציה אצל מבוגרים מביא אתו לא רק הקלה על כך שיש סוף סוף הסבר לתופעות שמהן סבלו, אלא פותח לפניהם עולם שלם של ספרים וקריאה וכתיבה שנמנע מהם עד כה, וזה מה שמעניק להם מוטיבציה אדירה להמשיך ללמוד. כדי לשמוע עוד על הדרכים שבהן אפשר לעזור למבוגרים אלה התקשרו למכון זרחין בהקדם.

 

 

אבחון דיסלקציה אצל מבוגרים

אבחון דיסלקציה אצל מבוגרים ישפר את איכות חייהם – בכך אין כל ספק. רבים בטוחים כי לקויות למידה בכלל ודיסלקציה בפרט הינה משויכת לגילאי בית הספר – אך טעות בידיהם. למעשה, לאורך השנים האחרונות יותר ויותר מבוגרים מבינים כי הפוטנציאל הלא ממומש שלהם הינו תוצאה מחוסר אבחון כמו גם מתן כלים לקשיים שלהם. אם אתם חלק מאותם מבוגרים ומעוניינים בסיוע, צרו קשר עוד היום עם מכון זרחין. צוות עובדי המכון יאבחן את מצבכם כהלכה ויבנה תכנית טיפול המותאמת למצבכם האישי, הנפשי והפיזי. כל זאת ועוד, תוך הבנה, הכלה וליווי שלב אחר שלב.

דיסלקציה אצל מבוגרים אבחון

 

דיסלקציה אצל מבוגרים: הקשיים והמענה עליהם

ככל שחולפות השנים, כך הולכת וגוברת המודעות בכל הנוגע לקיומן של לקויות למידה – והטיפול בהן. במילים אחרות, עם כניסתם של ילדים ובני נוער למערכת החינוך – רבים מהם מתמודדים, לדוגמא עם קשיים בקריאה ובכתיבה. קושי זה מוכר כיום בתור דיסלקציה. כמו כן, תחומי הרווחה והבריאות השונים פיתחו כלים ואבחונים שונים באמצעותם יוכלו לאמוד קשיים אלו ולהעניק את הטיפול הדרוש. במקביל לכך, ישנם יותר ויותר מבוגרים אשר אוזרים אומץ – ומבקשים לעבור אבחונים אלו גם כן.

אכן, דיסלקציה אצל מבוגרים היא הרבה מעבר לתופעה – מדובר במציאות לכל דבר. מדוע וכיצד אוכלוסייה זו נאלצת להתמודד עם אתגר זה? לכך אין תשובה אחת ויחידה, אך ניתן לשער כי קיומם של האבחונים הינם פרי תולדה של העשורים האחרונים; אבחונים אשר נוצרו לאור הדיון המרחב הנוצר סביב עולם לקויות הלמידה.

במקביל, מבוגרים אלו נאלצו להתמודד עם לקות הלמידה האישית שלהם מבלי שיקבלו הקלות או כלים להמשך הדרך. חלקם הרימו ידיים כאשר אחרים סיגלו לעצמם דרכי התמודדות – מתוך צורך לפצות על עברם.

עם זאת, וכדי לתת מענה על הקשיים השונים עמם המבוגרים מתמודדים – החל מקריאה וכתיבה לקויה ועד ערך עצמי נמוך לאור מצוקתם, פותחו אבחונים כמו גם כלים משמעותיים שיסייעו למטופלים אלו למצוא את המסלול הנכון עבורם.

 

אבחון דיסלקציה למבוגרים: מתן עידוד ותמיכה

ההתמודדות עם לקות למידה בחיינו הבוגרים היא לא עניין של מה בכך. עם זאת, פניה אל מכון זרחין ישיב אתכם לנתיב הנכון. מעוניינים גם אתם לעבור אבחון דיסלקציה? הנכם מבוגרים המתמודדים עם קשיים בקריאה ובכתיבה? צוות המומחים של המכון יסייע לכם בכך – תוך מתן עידוד ותמיכה.

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support