חיפוש באתר

חייגו עכשיו

050-420-0291

דיסלקציה בכתיבה

אנחנו רוצים שילדינו יצליחו בלימודיהם ויגיעו להישגים כמה שיותר גבוהים. אולם יש ילדים שנשארים מאחור בחומר הלימודים, ואינם מצליחים להשתלט על מיומנויות בסיסיות כמו כתיבה וקריאה. יש לכך סיבות שונות ולא כולם חייבות להיות לקויות למידה. היום ממהרים לקרוא לזה כך גם כאשר מדובר בפגם כלשהו בתהליך הלימוד של הילדים, ולאו דווקא בבעיה קוגניטיבית שממנה נובעת ליקוי הספציפי הזה.

 כדי להבין למה ילדים אינם מצליחים לרכוש את מיומנויות הכתיבה והקריאה, נדרש תהליך של בדיקה וניסוי, עוד לפני שמתחילים בתהליך האבחון. במקרים שבהם הילד עבר אבחון, וברור שמדובר בלקות למידה שקשורה לכתיבה, היא מוגדרת דיסלקציה בכתיבה.

זוהי אחת מהלקויות שנמצאות בקבוצת הלקויות של דיסלקציה בכלל, והיא מתבטאת בקשיים בכתיבה בכלל וכתיבה נכונה בפרט. כך שהאבחון שלה יכול לעזור לילד להתחיל לקבל עזרה מקצועית, כדי שיוכל להתגבר על הקושי שלו.

דיסלקציה בכתיבה: לקות קוגניטיבית

לקויות למידה הן קוגניטיביות, ויש להתייחס אליהן כך. המטרה היא  שבסופו של דבר הלומד יקבל את העזרה המתאימה,  על מנת שישיג רכישת מיומנות זו של כתיבה, אם הלקות שלו היא  דיסלקציה בכתיבה.

דיסלקציה היא משפחה גדולה של הפרעות בעיבוד נתונים בחשיבה, כך שהילד לא יכול להגיע למצב של הבנה מהי האות וצורתה וכיצד לכתוב אותה. כיום מוצעות דרכים שונות לעזור לו בכך, ורובן נשענות על הלימוד ההדרגתי של צורת אותיות וכדומה, ואימונים שונים. במכון זרחין, פיתחו שיטה שונה, שנשענת על העיקרון שלפיו הלומדים יכולים להפעיל את החשיבה תוך כדי שימוש במגוון של  חושים   וכך הם משיגים  את אותה מטרה בדרכים שונות.

כך, הם לומדים להתגבר על קשייהם, ולרכוש הרגלי עבודה ולמידה שונים כדי להתקדם בקריאה ובכתיבה. כדי לשמוע עוד על השיטה שנהוגה במכון התקשרו כדי לקבל מידע ופרטים נוספים כיצד לעזור לילדכם.

 

דיסלקציה בכתיבה

דיסלקציה בכתיבה הינה לקות למידה

דיסלקציה בכתיבה הינה לקות למידה המוכרת כיום גם בתור דיסגרפיה. כל הורה, בימינו, מעוניין לסייע לילדיו ולעודד אותם להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמם. עם זאת, לעיתים קרובות הם מתקשים להביא זאת לידי ביטוי – כאשר במקרים שונים הם חווים הפרעות בעת ההתפתחות הקוגניטיבית שלהם. בהתאם, כדי לסייע להם בכך, מומלץ לפנות אל מכון זרחין. עובדיו של מכון זה הינם מומחים בתחום האבחון והטיפול בילדים ומבוגרים בעלי לקויות למידה.

 

דיסלקציה בכתיבה – לפנות אל הגורמים הרלוונטיים

ככל שחולפות השנים, כך ההבנה כי לקויות למידה הן לא סיבה לבושה. למעשה, יותר ויותר ילדים, בני נוער ומבוגרים מכירים בקשיים השונים שלהם – ופונים למומחים לצורך סיוע פרטני ואישי. אחת הדוגמאות לצורך סיוע מתייחסות אל האתגר הבא: דיסלקציה בכתיבה.

כאשר אנו מדברים על דיסלקציה, הכוונה היא לקשיים בכתיבה ובקריאה. במקביל, ישנן קבוצות מסוימות באוכלוסייה המתמודדות אך ורק עם קושי בכתיבה. החל משגיאות כתיב רבות, כתיבה איטית, הפעלת לחץ רב או מועט על מכשירי הכתיבה ועד רמה נמוכה של תוכן – היבטים אלו ואחרים יכולים להצביע על לקות בכתיבה; לקות המוכרת גם בתור דיסלקציה בעת כתיבה.

כדי להתמודד כראוי מצב מורכב זה, יש לפנות אל גורמים מקצועיים המתמחים בליווי המטופלים שלב אחר שלב. החל משלב האבחון ועד הטיפול – גורמים אלו יעניקו את אסטרטגיית הפעולה המדויקת ביותר. החל ממוטוריקה עדינה, קושי שפתי ואף תיאום בין העין ליד – ישנן אפשרויות תרגול רבות היכולות לסייע ולהוביל לכדי שינוי.

בהתאם לכך, על המומחים הללו להחזיק בהכשרה ובניסיון בתחום עיסוק זה. כמו כן, עליהם להיות בעלי כישורי אנוש מרשימים וגבוהים. כך, הם יכילו את התסכול של המטופל – ויעודדו אותו להמשיך קדימה.

דיסלקציה בכתיבה אבחון

דיסלקציה בכתיבה אבחון

כאשר אנו מדברים על דיסלקציה, מדובר בקבוצה גדולה הכוללת בתוכה מגוון רחב של לקויות והפרעות בעת עיבוד הנתונים. בהתאם, כדי להתגבר עליהם כראוי, כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם מכון זרחין.

 

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support