חיפוש באתר

חייגו עכשיו

050-420-0291

דיסלקציה בכתיבה

אנחנו רוצים שילדינו יצליחו בלימודיהם ויגיעו להישגים כמה שיותר גבוהים. אולם יש ילדים שנשארים מאחור בחומר הלימודים, ואינם מצליחים להשתלט על מיומנויות בסיסיות כמו כתיבה וקריאה. יש לכך סיבות שונות ולא כולם חייבות להיות לקויות למידה. היום ממהרים לקרוא לזה כך גם כאשר מדובר בפגם כלשהו בתהליך הלימוד של הילדים, ולאו דווקא בבעיה קוגניטיבית שממנה נובעת ליקוי הלמידה הספציפי הזה.

 כדי להבין למה ילדים אינם מצליחים לרכוש את מיומנויות הכתיבה והקריאה, נדרש תהליך של בדיקה וניסוי, עוד לפני שמתחילים בתהליך האבחון. במקרים שבהם הילד עבר אבחון, וברור שמדובר בלקות למידה שקשורה לכתיבה, היא מוגדרת דיסלקציה בכתיבה.

זוהי אחת מהלקויות שנמצאות בקבוצת הלקויות של דיסלקציה בכלל, והיא מתבטאת בקשיים בכתיבה בכלל וכתיבה נכונה בפרט. כך שהאבחון שלה יכול לעזור לילד להתחיל לקבל עזרה מקצועית, כדי שיוכל להתגבר על הקושי שלו.

לקות קוגניטיבית

לקויות למידה הן קוגניטיביות, ויש להתייחס אליהן כך. המטרה היא  שבסופו של דבר הלומד יקבל את העזרה המתאימה,  על מנת שישיג רכישת מיומנות זו של כתיבה, אם הלקות שלו היא  דיסלקציה בכתיבה.

דיסלקציה היא משפחה גדולה של הפרעות בעיבוד נתונים בחשיבה, כך שהילד לא יכול להגיע למצב של הבנה מהי האות וצורתה וכיצד לכתוב אותה. כיום מוצעות דרכים שונות לעזור לו בכך, ורובן נשענות על הלימוד ההדרגתי של צורת אותיות וכדומה, ואימונים שונים. במכון זרחין, פיתחו שיטה שונה, שנשענת על העיקרון שלפיו הלומדים יכולים להפעיל את החשיבה תוך כדי שימוש במגוון של  חושים   וכך הם משיגים  את אותה מטרה בדרכים שונות.

כך, הם לומדים להתגבר על קשייהם, ולרכוש הרגלי עבודה ולמידה שונים כדי להתקדם בקריאה ובכתיבה. כדי לשמוע עוד על השיטה שנהוגה במכון התקשרו כדי לקבל מידע ופרטים נוספים כיצד לעזור לילדכם.

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support