חיפוש באתר

חייגו עכשיו

050-420-0291

דיסלקציה בקריאה

ההישגים שילדים מגיעים אליהם מתקבלים לעתים כמובן מאליו אצל ההורים והמורים שמלווים אותם. זה נראה כאילו תהליך הלמידה של קריאה וכתיבה קל להם, וכל מה שנותר לעשות זה להרגיל אותם להרגלי עבודה נכונים, כדי שיפיקו את ההישגים ויעמדו בקצב של הלומדים ביחד אתם בכיתה.

אולם יש מקרים שבהם ילדים מתקשים בקריאה ובכתיבה, ולוקח זמן עד שמגיעים לפתרון השאלה, למה הילד הנבון והמבין אינו מצליח להשתלט על מיומנות הקריאה ולהתקדם בחומר הלימודים כמו חבריו.

בדרך כלל שמים לב לכך כאשר הציונים משקפים יכולת דלה זו, ואז גם מנסים לתקן, לשפר, לתגבר בלימודים ולבדוק אם יש דרך נוספת להתגבר על מכשלה זו בדרך להישגים המצופים ממנו. כאשר זה לא קורה, יש מקום לשקול אבחון לקות למידה שנקראת דיסלקציה. מוכרות כמה וכמה לקויות למידה בתחום זה, כאשר דיסלקציה בקריאה נחשבת לנפוצה יותר. היא קיימת בכמה דרגות של חומרה, ולכן יש לאבחן במדויק ולהתאים לכל אחד את הטיפול המתאים לו שיביא אותו להישג הנדרש ממנו.

אבחון וטיפול בדיסלקציה

דיסלקציה היא לקות למידה קוגניטיבית. לפי הגישה הקונבנציונלית היא אינה ניתנת לריפוי, כמו לקויות הלמידה האחרות, אולם לפי שיטת זרחין ניתן לפתור אותה באופן מוחלט, ולהקנות לסובל ממנה תפקודי למידה נורמטיביים לחלוטין.

השיטה שלנו מבוססת על תפיסה, שעל מנת ליצור יכולת עיבוד תקינה בחשיבה שהיא הבסיס לקריאה נכונה, צריך להתקיים שילוב ושיתוף פעולה בין החושים השונים, ראיה שמיעה תנועה וחשיבה. לכן בתהליך הטיפולי שלנו אנחנו משלבים את כל אלו, בדרך פעולה שמבוססת על האינטואיציה של המטפל וחיבור בלתי אמצעי בינו לבין התלמיד, וכך אנו פותרים את קושי זה של דיסלקציה בקריאה. כדי לשמוע עוד על שיטת מכון זרחין התקשרו בהקדם, והעניקו לילדכם את הפתרון הטוב ביותר בשבילו.

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support