חיפוש באתר

חייגו עכשיו

050-420-0291

דיסלקציה טיפול

יש ילדים שקשה להם להבחין בין צורות האותיות באמצעות העיניים. דיסלקציה אבחון וטיפול הולכים ביחד. אך ישנה דרך אחרת להעביר את צורת האותיות לחשיבה.

דיסלקציה טיפול תחושה ומגע

  1. אפשר פשוט לתת לילד למשש אותיות פלסטיק או עץ, שיצטיירו אצלו במחשבה על בסיס התחושה שלהם בידיו. כאן חשוב להדגיש, כי נכון שהשימוש באותיות פלסטיק מקובל ונפוץ בלימוד האותיות במסגרות שונות, אולם אנחנו שמים דגש על שני היבטים בדרך השימוש והלמידה באותיות הפלסטיק, שבעינינו הם קריטיים כדי ליצור את השינוי בהבחנה החזותית של הילד.
  2. אנו טוענים שהתרומה של תחושת האותיות ביד, תתרחש בעיקר כאשר הילד ימשש אותן ויבחין ביניהם תוך כדי שהוא עוצם את עיניו או שאנו חוצצים בין עיניו לבין ידיו עם לוח או ספר, כך שהילד רק חש את האותיות אך אינו רואה אותן. במצב כזה נפתח ערוץ בין חוש המישוש של הילד לבין החשיבה שלו ודרך הערוץ הזה החשיבה שלו מעבדת נכון את צורת האותיות, ומסיקה מסקנות נכונות לגביהן.
  3. ההבנה הזאת של צורת האותיות מהווה תשתית לחיבור ותיקון הנתק בין חוש הראייה לבין החשיבה, שמקודם היו מנותקים אחד מהשני, אך כעת לאחר שיש כבר בחשיבה בסיס של הבנה בצורת האותיות, ההבנה הזאת מסייעת לחשיבה לקבל באופן ידידותי את המסרים שהמגיעים מחוש הראייה ולעבד אותם בצורה נכונה.
  4. כמובן שאפשר להראות לילד את האותיות לפני שהוא עוצם את עיניו, ולדבר עמו על ההבדלים ביניהם, אך נזכור תמיד ההבנה וההבחנה האמיתית והברורה בחשיבה כדי לתת דיסלקציה טיפול, תושג רק כאשר ההבחנה נעשית על בסיס תחושה לבד.
  5. כשאנחנו עובדים עם אותיות הפלסטיק, אנחנו תמיד מבקשים מהילד לערוך הבחנה והשוואה. כאמור התפיסה שלנו היא, שכדי שהילד יבין (לדוגמה) שהא' היא א' ולא ב', צריך שתהיה לו הבנה לגבי שתי האותיות, ולכן אנחנו מלמדים אותו אותן ביחד, כי רק כך הוא יבין כל אחת מהן לחוד. מסיבה זו, אם הילד מישש את האות ד' וקרא לה ר', אנחנו נניח מייד בידו את האות ר', כדי שירגיש מהי באמת הר', על ידי שיבחין בינה לבין הד'.

זקוקים לעזרה? פנו אלינו!

אם ליקירכם יש דיסלקציה והוא נדרש לעזרה, פנו אלינו עוד היום כדי לקבל את המענה הנכון והמדויק ביותר לבעיה.

מכון אבחון

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support