חיפוש באתר

חייגו עכשיו

050-420-0291

דיסלקציה פונולוגית

בימינו מאבחנים לקויות למידה שונות בדרגות חומרה מהקל לכבד, כאשר הנפוצה והמוכרת ביותר ביניהן היא דיסלקציה. יש כמה וכמה סוגים של דיסלקציה וכולם מיוחסות להפרעה קוגניטיבית בקליטה והעברה של מידע מהחושים לתרגום, ניתוח, ארגון ועיבוד במוח. מה שגורם להפרעות המוכרות בקריאה ובכתיבה. אחת מהפרעות אלה גורמת ללקות הנקראת דיסלקציה פונולוגית. גם היא מלידה והיא מתאפיינת בכך שילדים רוכשים אוצר מילים דל וקשיי דיבור ניכרים. כמו רוב סוגי הדיסלקציה אפשר לזהות זאת בשנים הראשונות במוסדות החינוך בגלל מעקב הגננות והמורות והצורך של הילדים להשתמש בכישורים אלה במהלך הלימודים. ככל שמגלים זאת מוקדם יותר כך קל יותר להתמודד אתן ולהקנות לילדים הרגלים נכונים להתמודדות עם הלקויות השונות. כך מונעים מהם את הפיגור מאחור בחומר הלימודים ופגיעה בדימוי העצמי שלהם. מי שסובל מלקות זו אינו מבדיל בי הצלילים השונים של המילה ולכן גם לא יבינו שיחה שהם שומעים, במיוחד במקום רועש או עם הסחות דעת כמו גן ילדים וכיתת לימוד.

טיפול שונה בדיסלקציה

מכיוון שאפשר ללמד ילדים להתמודד עם דיסלקציה פונולוגית יש למצוא להם את הדרך לעשות זאת בתנאי סביבה שקטים במיוחד או גישה אחרת לגמרי. בגישת מכון זרחין, למשל, פונים לילדים לא לפי דרישות קוגניטיביות בלבד אלא מפעילים חושים נוספים כדי לעקוף את המכשול הקוגניטיבי ומעניקים להם דרך נוספת להשתמש בחוזקות שלהם. הגישה במכון היא יותר אינטואיטיבית, מה שמרגיע אותם ומאפשר במיוחד ללוקים בלקות זו להירגע ולמצוא פתרונות אחרים להתגבר על המכשול בתרגום אותות השמע שהם מתקשים לפענח. כך הם יכולים ללמוד איך להבין את המילים בנפרד ויחד ולעקוב אחר שיחה. הם ילמדו את המילים שנחוצות להם כדי להביע את עצמם ולהשתלב בחברה. נסו את שיטת זרחין כדי לתת לילדכם סיכוי נוסף להתגבר על לקות הלמידה שלו.

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support