חיפוש באתר

חייגו עכשיו

050-420-0291

ליקויי למידה

ליקויי למידה אבחון ליקויי למידה במכון זרחין כולל הערכת מגוון תפקודים התפתחותיים בשלבי קלט, העיבוד והפלט. מטרת האבחון היא לגלות את הגורמים האחראיים לקשיים בלימודים. לאחר שני מפגשים ממוקדים, מתקבלת דיאגנוזה יסודית ומפורטת לגבי מהות הבעיה וזמן הטיפול המומלץ לפתרון הבעיה.  

  • מפגש ראשון: לאחר אבחון ליקויי למידה, עורכים מפגש היכרות ראשוני עם ההורים. במהלך המפגש מתקבלת אינפורמציה רלוונטית אודות ההיסטוריה של הילד והתנהגותו.

  • מפגש שני: המפגש השני נערך עם הילד, כאשר מפגש זה מוקדש בעיקר להיכרות אישית עם הילד והבנת בעיותיו. במהלך מפגש זה נקבעות הדרכים המתאימות ביותר לפעולה עם הילד.

  • תדירות המפגשים: ברגע שיש דיאגנוזה (לאחר שני המפגשים), קובעים לילד תהליך מובנה. כל טיפול כולל סדרת מפגשים בתדירות מומלצת של פעמיים בשבוע (בד"כ למשך מספר חודשים, חצי שנה עד שנה).

  • אבחון ליקויי למידה – דו"ח מסודר:

דוח אבחון אישי ימסר בכתב למטופל ולהוריו. הדוח כולל בין השאר את הממצאים וההסברים של המבחנים השונים לאיתור ליקויי למידה. במידת הצורך, ניתנים גם דוחות המפרטים את דרכי הטיפול ואת התהליך הצפוי. במידת הצורך, נמסרים דוחות נוספים עבור הגן, לביה"ס, למכונים או למוסדות חינוכיים אחרים במטרה ליצור שיתוף פעולה בין הגורמים השונים.

אבחון ליקויי למידה אינו מתקן לבדו את הבעיות השונות. במהלך תקופת הטיפול צריך להתקיים שיתוף פעולה מלא בין המטפל לבין אנשי חינוך נוספים שעובדים בסביבת הילד. כמו כן, הטיפול כולל הכוונה והדרכה מקצועיים (של ההורים והמורים) מקצועית של ההורים לגבי התהליך הטיפולי ובמידת הצורך גם למתן תנאי בחינות מיוחדים. מכון זרחין עובד במשך השנים בשיתוף פעולה עם צוות מומחים בתחום של ליקויי למידה וזאת במטרה להביא לתוצאות הטובות ביותר. לחצו כאן עכשיו לקריאה נוספת בנושא טיפול בליקויי למידה – תהליך טיפולי לכל דבר.

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support