חיפוש באתר

חייגו עכשיו

050-420-0291

לקויי למידה

בחברה מודרנית ואוריינית בה אנו חיים כיום,  ילדים יודעים שמופעל עליהם לחץ גדול מאוד ללמוד ולהגיע להישגים טובים ככל האפשר. כל ילד לומד אמנם בדרכו ולכן שגיאות הן חלק מתהליך הלמידה, אולם כאשר מצטברים ונערמים שגיאות וטעויות או פיגור בחומר הלימודים, וכן ציונים נמוכים מדי שאינם משקפים את ההבנה של הילד כפי שמצופה ממנו, יש לבדוק בדרך כלל מהי הבעיה האמיתית.

 לא תמיד מדובר בעצלות של הילד או בחסור הרצון שלו ללמוד או לשבת בכיתה. לעתים ילדים אלה מאובחנים כבעלי לקויות למידה שמונעות מהם ללמוד כמו ילדים אחרים. לקויי למידה יכולים להתגלות בכל גיל, והדבר תלוי ברמת המודעות של מערכת החינוך.

 היום אנחנו מודעים יותר מבעבר, לכך שיש אנשים כאלה שהם לקויי למידה וככל הנראה הם רבים מכפי שהיה נראה. אולם, אופן הטיפול בהם עדיין אינו מוסכם על כולם, וכך מוצעות שיטות ודרכי התמודדות שונות  לאלו המוגדרים לקויי למידה.

טיפול שונה מהקונבנציונלי

לקויי הלמידה סובלים משיבוש קוגניטיבי מסוים שגורם להם להתקשות בעיבוד מידע, שהוא הבסיס לתפקודי למידה תקינים.

לפי הגישה הקונבנציונלית לקויות הלמידה אינן ניתנות  לריפוי מוחלט, וניתן רק לסייע לעקוף אותן ולמזער את השפעתן. אולם לפי שיטת זרחין ניתן לפתור אותה באופן מוחלט, ולהקנות לאלו המוגדרים לקויי למידה, תפקודי למידה נורמטיביים לחלוטין.

השיטה שלנו מבוססת על תפיסה, שעל מנת ליצור יכולת עיבוד תקינה בחשיבה שהיא הבסיס לתפקודי למידה תקינים, צריך להתקיים אצל אלו המוגדרים לקויי למידה שילוב ושיתוף פעולה בין החושים השונים, ראיה שמיעה תנועה וחשיבה. בדיוק כפי שהוא קיים אצל אלו שאינם מוגדרים לקויי למידה.

לכן בתהליך הטיפולי שלנו אנחנו משלבים את כל אלו, בדרך פעולה שמבוססת על האינטואיציה של המטפל וחיבור בלתי אמצעי בינו לבין התלמיד, וכך אנו פותרים לאלו המוגדרים לקויי למידה את הקושי הספציפי ממנו הם סובלים. כדי לשמוע עוד על שיטת מכון זרחין התקשרו בהקדם, והעניקו לילדכם את הפתרון הטוב ביותר בשבילו.

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support