חיפוש באתר

חייגו עכשיו

050-420-0291

לקוי למידה

אנחנו חיים בחברה שבה ההישגים הלימודיים יוצאי הדופן חשובים מאוד על מנת לקבוע את ערכו של האדם ולעזור לו להתקדם. ההתקדמות היא באמצעות מדידת הישגים אורייניים, כמו קריאה, כתיבה ושליטה בחישובים מתמטיים, כל זאת כדי שיוכל להמשיך לימודים אקדמיים ולהגיע לתארים ולמשרות נחשקות ביותר, הן בארץ והן בעולם.

 הלחץ הגדול שמופעל על ילדים במערכת החינוך גורם לחלקם להיכשל בהדבקת הקצב. כאשר הילדים האלה נשארים הרחק מאחור, רק אז מתחילים לשים אליהם לב ולבדוק מהו מצבם האמתי ביחס לאחרים. במקרים רבים מגיעים אליהם לבדיקה זאת, כאשר הם כבר סובלים מהערכה עצמית נמוכה בגלל הישגיהם הנחותים מאלה של חבריהם, והלחץ החברתי מקשה עליהם.

לעתים הבדיקה הזאת מעלה תוצאה שמדובר בילד לקוי למידה, וההתייחסות אליו חייבת להיות שונה. ילד כזה אינו יכול לרכוש מיומנויות אלה בגלל שיבושים קוגניטיביים מסוימים.

לקוי למידה מהו?

לקוי למידה סובל משיבוש קוגניטיבי מסוים שגורם לו להתקשות בעיבוד מידע, שהוא הבסיס לתפקודי למידה תקינים. לפי הגישה הקונבנציונלית לקוי למידה אינן ניתן  לריפוי מוחלט, וניתן רק לסייע לו לעקוף את הלקות ולמזער את ההשפעה שלה. אולם לפי שיטת זרחין ניתן לפתור אותה באופן מוחלט, ולהקנות למי שמוגדר לקוי למידה, תפקודי למידה נורמטיביים לחלוטין.

השיטה שלנו מבוססת על תפיסה, שעל מנת ליצור יכולת עיבוד תקינה בחשיבה שהיא הבסיס לתפקודי למידה תקינים, צריך להתקיים אצל מי שמוגדר לקוי למידה שילוב ושיתוף פעולה בין החושים השונים, ראיה שמיעה תנועה וחשיבה. בדיוק כפי שהוא קיים אצל אלו שאינם מוגדרים לקוי למידה.

לכן בתהליך הטיפולי שלנו אנחנו משלבים את כל אלו, בדרך פעולה שמבוססת על האינטואיציה של המטפל וחיבור בלתי אמצעי בינו לבין התלמיד, וכך אנו פותרים למי שמוגדר כלקוי למידה את הקושי הספציפי ממנו הם סובל. כדי לשמוע עוד על שיטת מכון זרחין התקשרו בהקדם, והעניקו לילדכם את הפתרון הטוב ביותר בשבילו.

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support