חיפוש באתר

חייגו עכשיו

050-420-0291

מכון לאבחון לקויות למידה

במכון לאבחון לקויות למידה, תוכלו לעבור את האבחון הנדרש לילדכם, כדי לאתר את הקושי הספציפי שגורם לו להתרחק מההישגים שהוא יכול היה להגיע אליהם. מיצוי הפוטנציאל האישי של כל אחד מאתנו בחברה אוריינית מחייב אותנו לרכוש מיומנויות של שפה בקריאה, כתיבה וגם כישורים מתמטיים שונים שמספיקים לנו על מנת להתנהל בעולם המודרני.

ללא כישורים אלה לא נוכל ללמוד את החומר הדרוש לנו כדי להשכיל ולהתקדם בחיים, וזאת גם אם נבחר שלא ללמוד לימודים אקדמיים. בכל מקרה, קריאה וכתיבה הן מיומנויות בסיסיות, בין השאר משום  שפעולות רבות מתבצעות כיום באמצעות  המחשב והאינטרנט, וכדי להיות מסוגלים לבצע אותן יש צורך בקריאה תקינה וכתיבה נכונה.

 לצורך זה יש לגשת למקום המתאים. מכון לאבחון לקויות למידה, שבו אפשר לעבור מבדקים שונים גם לילדים, לנוער ולמבוגרים, הוא תחנה חשובה בדרך לפתרון, כדי שתוכלו לדעת מה בדיוק מונע מכם להגיע לפסגת היכולת שלכם בתחום הבעייתי.

מכון לאבחון לקויות למידה: הדימוי העצמי תלוי בלמידה

תת הישגיות של אנשים, גורמת להם לדימוי עצמי נמוך מהרגיל, ולכן גם מפחיתה מעוצמת המוטיבציה שלהם להגיע להישגים כלשהם בכלל. הפוטנציאל האישי תלוי באבחון נכון. לכן, מכון לאבחון לקויות למידה ייתן לכם את המענה לצורך זה, ויתווה לכם את הדרך למציאת מערכת הטיפולים והעזרה המקצועית שנחוצה לכם ולילדכם, על מנת להתגבר על הקושי, ולהתמודד עם הדרישות האורייניות של ימינו.

במכון זרחין שהוא מכון לאבחון לקויות למידה וטיפול  בילדים בעלי לקויות למידה שונות, מדיסלקציה ועד הפרעות קשב וריכוז, אנו ניגשים  לילדים בדרך ייחודית. מאחר  שהבעיה של לקות למידה נעוצה בחשיבה קוגניטיבית, אנו נוקטים בגישה של הפעלת חושים נוספים ואינטואיציה, כדי לתקן את הנתקים הקוגניטיביים שגורמים ללקות הלמידה, על מנת להגיע לפתרון שורשי ומוחלט שלה. כדי לשמוע יותר על שיטת מכון זרחין התקשרו לקבל פרטים בהקדם.

מכון לאבחון לקויות למידה

שירותיו של מכון לאבחון לקויות למידה

שירותיו של מכון לאבחון לקויות למידה הינם משמעותיים ביותר. במילים אחרות, מדובר במענה מקיף ומקצועי אשר מטרתו לסייע למגוון ילדים, בני נוער ומבוגרים בקשיים עמם הם מתמודדים. מתקשים להביע את עצמכם בכתב? אינכם שולטים במושג המספר? על ידי ביצוע אבחון מדויק, ניתן יהיה לזהות את קיומה של לקות הלמידה ולהתאים את המענה הרלוונטי. כל שנותר לכם לעשות הוא לפנות אל מכון זרחין ולקבל פתרון שורשי לבעיות הלמידה.

 

מתי לפנות אל מכון לאבחון לקויות למידה?

לאורך תקופת התבגרותנו, אנו מתמודדים עם מגוון משימות חשובות; משימות משמעותיות אשר מטרתן לקדם אותנו לעבר עתיד מוצלח, יציב ומשמעותי. חלק ממשימות אלו מתייחס אל התפקוד שלנו בהיבט הלימודי. כלומר, בין אם מדובר בפיצוח משוואות בחשבון או שמא מדובר בניסוח מרשים בכתב, בזכות תרגול יום-יומי אנו נוכל לפתח את מחשבתנו – ולהפוך בהמשך הדרך לבוגרים מתוחכמים ואינטליגנטים.

עם זאת, הדרך היא איננה חלקה בחלק מן המקרים. כלומר, ישנם תלמידים או סטודנטים במוסדות החינוך השונים המביעים קשיים בתחום הקריאה, הכתיבה או החשבון – ונאלצים להתמודד עם ההשלכות של אתגרים אלו. בהתאם, כדי לקבל את המענה המקצועי חשוב לפנות אל הגורם הבא: מכון לאבחון לקויות למידה.

באילו מקרים מומלץ לפנות אל מכון זה לצורך אבחון לקות למידה? בין אם מדובר בקושי בהתמודדות עם הדרישות הלימודיות, ליקוי בשחזור המידע הנלמד לטווח הארוך או הקצר או שמא מדובר בקשיים בחשיבה מתמטית או בכתיבה, עובדיו של מכון זה יערכו את האבחון המתאים למטופל. כמו כן, בהתאם הם יתאימו עבורו מענה מקצועי; מענה התואם את מצבו הפיזי, הבריאותי וההתנהגותי. כך, הוא יוכל ליישם את השיטה כראוי ולצעוד בדרך הנכונה להצלחה.

אבחון וטיפול בלקויות למידה: ללוות את המטופל ולצעוד איתו קדימה

החל מאבחון לילדים או למבוגרים, לצד מענה מקצועי מדויק – כדי שניתן יהיה להצליח במסגרות לימודיות חשוב לפנות אל הגורם הרלוונטי: מכון זרחין. לאורכו של תהליך העבודה, ניתן יהיה להתאים למטופל את הפתרון הרצוי – ולצעוד איתו קדימה כראוי.

מכון לאבחון לקויות למידה: טיפול בלקויות למידה ומיקוד קריאה

בראיה פועלות שתי מערכות. המערכת המופלאה שמאפשרת לרקמות גוף לקלוט מראות חזותיים. מערכת זו מתפקדת גם כאשר העיניים נעוצות בנקודה אחת, והן אינן זזות בכלל. לצד מערכת זאת קיימת מערכת שרירים עניפה שמאפשרת לעיניים לנוע ולהזיז את המבט מנקודה לנקודה. הבדיקות של רוחק ראיה וקוצר ראיה אינם קשורות לתפקוד של מערכת  השרירים של העין,  אלא הן בוחנות את יכולת העין לראות כאשר היא לא בתזוזה משמעותית. לעומת זאת, בדיקת מיקוד ראיה בודקת את התפקוד התקין של מערכת שרירי העין, בהקשרים מסוימים.

למערכת זו יש קשר ללקויות למידה. יתכן שילד שסובל מקושי במיקוד ראיה, יכול להסתדר לא רע בתפקוד היומיומי הכללי, לשחק, לשוחח ולטייל עם חברים ומשפחה, והתפקוד הלקוי של שרירי העיניים לא יבוא לידי ביטוי. אולם, ברגע שמדובר בסיטואציה לימודית בכיתה בבית הספר, יתגלו הקשיים. זאת משום שבתהליכי הלמידה המקובלים והסטנדרטיים, נדרשות העיניים לתפקוד ממוקד, ממושך ומאומץ, ואם שרירי העיניים אינם מתפקדים כראוי בהקשרים מסוימים, היכולת להיות שותף לתהליך הלמידה נפגעת.

מאמץ של העין ולקויות למידה

תהליכי הלמידה שדורשים תפקוד מרוכז, ממושך ומאומץ של העין, הם בדרך כלל קריאה מספר או חוברת, והעתקה מהלוח. אלו תחומים שבהם באות לידי ביטוי לקויות למידה שונות. בקריאה הילד נדרש למקד את העיניים בשטח המצומצם של הדף, ולהניע אותם בקצב תקין, מאות לאות, ממילה למילה ומשורה לשורה. בהעתקה מהלוח הילד נדרש להביט לטווח רחוק, ללוח, ומיד להחזיר את  העיניים למחברת, לראייה לטווח קרוב. הפעולה של ההתכנסות וההתרחקות שחוזרת על עצמה שוב ושוב מהווה מאמץ מיוחד לעין.

רמת הקושי של לקויות למידה אלו יכולה להשתנות מילד לילד, וכך גם סוג הקושי. לדוגמה, הפגיעה ביכולת הקריאה יכולה להשתנות מילד לילד. אצל ילד אחד הקושי יכול להיות חמור ולגרום לשיבושים וטעויות רבות בקריאה, ואצל ילד אחר הקושי יכול להיות פחות חמור ולהתבטא בקריאה תקינה אבל איטית. אצל ילד אחד הבעיה יכולה לבוא לידי ביטוי כבר במילים הראשונות שהוא קורא, ואצל ילד אחר הבעיה יכולה להתבטא במלואה רק לאחר מאמץ רב יותר של קריאת כמה שורות.

סוגי ההשפעה על לקויות למידה

קשיי תפקוד: קשיי למידה, חוסר ריכוז, הפרעה בלימודים, הימנעות של הילד מקריאה או מכתיבה, קושי להספיק להעתיק מהלוח, קריאה איטית, קריאה של אותה שורה פעמיים, החלפת אותיות והכנה ממושכת של שיעורי הבית, המצריכה הפסקות מרובות, כל אלו ביטויים של לקויות למידה שקשורים למיקוד ראייה.

 מעבר לקשיי התפקוד הללו, הבעיה עלולה לייצר תסמינים פיזיים, כמו: כאבי ראש, עייפות או נטייה להירדמות בזמן הקריאה, טשטוש או כפילות בראייה, מצמוץ בעיניים, לחץ בעיניים או שפשוף שלהן לעיתים קרובות, תחושה שהעיניים שורפות או מגרדות.

מכון לאבחון לקויות למידה

אני רוצה להגיע לפגישת ייעוץ!

לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support